.....

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. (Więcej informacji) | Polityka Prywatności

Zamknij

MYCIE DACHÓWMycie dachu polega na wyczyszczeniu powierzchni z wszelkich zabrudzeń, mchów czy porostów przy pomocy myjki wysokociśnieniowej, często z użyciem środków chemicznych i ciepłej wody. Dach po dokładnym umyciu przeważnie się impregnuje, czyli zabezpiecza przed działaniem degradujących czynników zewnętrznych. Jest to zabieg chroniący powierzchnię oraz przedłużający efekt czystego dachu. Jeżeli dach jest tylko zabrudzony, ale w dobrym stanie, podoba nam się jego oryginalny kolor lub po prostu chcemy go odświeżyć, warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie wraz z impregnacją dachu.

 

 


MYCIE DACHÓW Z DACHÓWKI BETONOWEJ

Powierzchnia dachówki betonowej charakteryzuje się dużą chropowatością, co stwarza przyjazne warunki do rozwoju alg, mchów, grzybów i porostów. Usunięcie zabrudzeń z dachówki betonowej najlepiej wykonać przy użyciu myjki wysokociśnieniowej. Odpowiednio dobrane ciśnienie wody pozwala na dokładne wyczyszczenie powierzchni, nie powodując uszkodzeń dachówki. W niektórych przypadkach, do uzyskania pożądanego efektu konieczne jest stosowanie odpowiednich środków chemicznych, które wspomagają usunięcie sadzy, plam i innych zabrudzeń na dachu. Po umyciu dachówki betonowej, zalecamy jej impregnację.


MYCIE DACHÓW Z DACHÓWKI
CERAMICZNEJ

Dachówki ceramiczne w zależności od ich rodzaju, cechują się różną strukturą powierzchni. Największemu zabrudzeniu ulegają dachówki ceramiczne naturalne, później angobowane, a na końcu glazurowane. Dachówki ceramiczne naturalne i angobowane mają lekko chropowatą strukturę, co sprzyja osiadaniu na niej mikroorganizmów, mchów, kurzu i pyłów powodując degradację powłoki i widoczne zabrudzenia. Odpowiednie mycie dachówki ceramicznej w naszym wykonaniu sprawi, że dach będzie wyglądał jak nowy. Podobnie jak w przypadku dachówki betonowej, dobieramy ciśnienie wody, tak by usunąć wszystkie zabrudzenia, nie niszcząc dachówki. Po umyciu dachówki ceramicznej, zalecamy jej impregnację środkami nano hydrofobowymi z dodatkiem biocydów, co nada jej właściwości samoczyszczących i ograniczy nasiąkliwość.
MYCIE DACHU BLASZANEGO

W swojej ofercie mamy również usługę czyszczenia powierzchni blaszanych. Dachy wykonane z blachy wymagają szczególnego potraktowania. Podczas mycia dachu z blachodachówki, używamy maksymalnego ciśnienia wody, które spowoduje oderwanie się starej, łuszczącej się farby, zmyje zabrudzenia, sadzę i rdzę. W przypadku bardzo zabrudzonych, tłustych powierzchni wspomagamy się profesjonalnymi środkami chemicznymi. Jeżeli dach jest skorodowany, to konieczne jest oczyszczenie ognisk korozji oraz przygotowanie takiej powierzchni przed malowaniem dachu. Malowanie takiego dachu jest zabiegiem niezbędnym w celu zahamowania dalszej degradacji powierzchni.

ETAPY MYCIA DACHÓW

 • Sprawdzenie stanu pokrycia dachowego.
 • Udrożnienie rynien.
 • Aplikacja środka powierzchniowo czynnego, neutralizującego wrośnięte algi, mchy, grzyby, porosty oraz sadzę — jeżeli powierzchnia tego wymaga.
 • Usunięcie zabrudzeń za pomocą myjki wysokociśnieniowej.
 • Wymiana uszkodzonych dachówek (w przypadku dachów pokrytych dachówką).
 • Sprzątanie w miejscu pracy.

 

KONTAKT

GRUPA BEKERFARB 

 • Piotr Bekier
 • NIP: 9271847954
 • Tel.: +48 501 288 094
 • Email: info@grupabekerfarb.pl
 • POZNAŃ
 • os. Oświecenia 74
  61-209 Poznań
 • ŚWIEBODZIN
 • Jordanowo 11a
  66-200 Świebodzin
WYPEŁNIJ FORMULARZ DO WYCENY
Wgraj zdjęcie lub dokumentacje techniczną
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez GRUPA BEKERFARB Piotr Bekier podanych danych w celach marketingowych własnych produktów i usług oraz produktów i usług zaufanych partnerów oraz podwykonawców firmy, wysłania oferty cenowej, zawarcia oraz prawidłowego wykonania umowy, a także dla monitorowania ruchu na stronie internetowej firmy. (Czytaj więcej)