.....

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. (Więcej informacji) | Polityka Prywatności

Zamknij

MALOWANIE DACHÓWZajmujemy się malowaniem dachów od około 12 lat i z dumą możemy napisać, że nasze dachy cały czas wyglądają atrakcyjnie. Klienci, którzy korzystali z naszej usługi na początku naszej działalności, w dalszym ciągu cieszą się pięknym dachem oraz podsyłają nam nowych i zadowolonych klientów. Wykonujemy usługi malowania dachów skorodowanych, z łuszczącą się powłoką oraz wyblakniętych. Malujemy również te dachy, których stan techniczny jest dobry, a jedynie chcemy zmienić lub odświeżyć ich kolor. Malowanie dachu metodą hydrodynamiczną przez doświadczonego malarza zapewnia uzyskanie maksymalnie jednolitej i odpowiednio grubej powłoki, co sprawia, że powierzchnia nabywa właściwości antykorozyjnych i staje się odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne. W efekcie dach nabiera żywego koloru i prezentuje się jak „nowy”.

 

MALOWANIE DACHÓWKI
BETONOWEJ

Pierwszym etapem usługi jest dokładne umycie dachu, a następnie naniesienie warstwy gruntującej na chłonną dachówkę. Gruntowanie powierzchni przygotowuje dachówkę przed malowaniem, głęboko wnikając w jej porowatą powierzchnię. Grunt wzmacnia strukturę dachówki, tworząc tym samym warstwę szczepną pod kolejne powłoki malarskie. Specjalistyczna farba podkładowa do dachówki betonowej ma właściwości silnie kryjące oraz wygładza powierzchnię. Natomiast warstwa nawierzchniowa nadaje końcowy efekt wizualny, chroniąc przy tym powierzchnię przed promieniowaniem UV. Nowe warstwy farby chronią przede wszystkim dach przed czynnikami zewnętrznymi, tj. wilgocią, tworzeniem się mchów i porostów, słońcem oraz sprawiają, że powierzchnia dachu jest bardziej mrozoodporna. Jesteśmy w stanie zmienić kolor każdego dachu poprzez użycie farb, które w swoim składzie zawierają specjalne, mocno kryjące pigmenty. Dzięki warstwie farby nawierzchniowej, odpornej na UV, te pigmenty wytrącają się bardzo powoli. Odpowiednie naniesienie tej powłoki malarskiej, o określonej grubości, pozwoli utrzymać kolor na wiele lat.

MALOWANIE DACHÓWKI
CERAMICZNEJ

Proces malowania dachu z dachówki ceramicznej jest analogiczny jak w przypadku dachówki betonowej – najpierw dokładne mycie dachu, później gruntowanie chłonnej powierzchni, następnie naniesienie warstwy farby podkładowej oraz aplikacja warstwy farby nawierzchniowej. Malować można wszystkie dachówki ceramiczne naturalne oraz wybrane dachówki angobowane. Nie każda dachówka angobowana nadaje się do pomalowania, dlatego niekiedy osobiście musimy ocenić stan takiej powierzchni przed przystąpieniem do tej usługi. Częstym celem wybrania usługi malowania dachu jest chęć zmiany jego koloru. Wysoka jakość farb, których używamy oraz nasza usługa wykonywana w określonych standardach daje imponujące efekty: jednolity kolor, gładką powierzchnię, powłokę trwałą na wiele lat. Naniesiony system malarski dedykowany do dachówek ceramicznych silnie kryje, wygładza i chroni powierzchnię przed promieniowaniem UV. Powierzchnia po pomalowaniu jest bardzo gładka, co redukuje powstawanie mchów i porostów oraz ułatwia jej oczyszczanie podczas deszczu.

MALOWANIE DACHÓW
Z BLACHY

Malujemy dachy blaszane o różnych kształtach np. blachodachówka, blacha falista, blacha trapezowa, blacha na rąbek. Malowanie dachu pokrytego blachą często poprzedza wiele innych czynności przygotowawczych takich jak: mycie, odtłuszczenie, zerwanie starej powłoki, szlifowanie, naniesienie środka odrdzewiającego. Każdy dach blaszany przed malowaniem wymaga indywidualnego podejścia i prawidłowego przygotowania. Jeśli dach przed malowaniem będzie niewłaściwie przygotowany oraz zostanie źle dobrany system malarski, to efekt malowania nie będzie trwały, a klient tylko straci swoje pieniądze. Powierzchnie z blachy reagują specyficznie na zmieniające się warunki atmosferyczne. Blacha narażona na działanie słońca w ciągu doby potrafi zmieniać swoją objętość — w ciągu dnia rozszerza się, a w nocy kurczy. W celu odpowiedniego zabezpieczenia takich powierzchni stosujemy system malarski, który zapewnia właściwą przyczepność i dużą elastyczność. Powłoki antykorozyjne, które aplikujemy na powierzchnię dachu, mają odpowiednią grubość, która zamyka dostęp tlenu i wody, dzięki czemu dach dalej nie koroduje. Jako specjaliści od renowacji powierzchni dachów blaszanych używamy również odpowiednich farb nawierzchniowych z pigmentami odpornymi na UV i z dużą ilością cząstek stałych. Naniesienie warstwy farby nawierzchniowej, przy zachowaniu jej odpowiedniej grubości, zabezpiecza powierzchnię dachu przeciwko promieniowaniu UV. Powierzchnie dachów pomalowane przez naszą firmę mają prawidłowo zabezpieczone ogniska rdzy, odbijają promieniowanie UV, są gładkie, odporne na amplitudy temperatur oraz mają właściwości samoczyszczące, co redukuje powstawanie mchów i porostów.

MALOWANIE GONTU
I PAPY

Nawierzchnie z papy i gontu wraz z upływem czasu ulegają degradacji. Naniesiona na ich powierzchni posypka wypłukuje się i spływa z dachu, co w znacznym stopniu wpływa na osłabienie i utracenie niezbędnych właściwości takiego pokrycia dachowego. Malowanie dachu z gontu i papy jest najkorzystniejszym zabiegiem, który zespoi posypkę przy zachowaniu pierwotnej struktury i zakonserwuje powierzchnię. Taki dach po umyciu zostaje pokryty dwoma warstwami farby. Pierwsza powłoka to warstwa farby podkładowej, która silnie kryje, ujednolica i zespaja powłokę. Druga powłoka to warstwa farby nawierzchniowej, która chroni pierwszą warstwę przed promieniowaniem UV. Malowanie dachu z gontu lub papy w naszym wykonaniu jest zabiegiem trwałym, zespajającym posypkę, dającym znakomite efekty wizualne w postaci jednolitego koloru dachu.

ETAPY MALOWANIA DACHU

 • Sprawdzenie stanu pokrycia dachowego.
 • Udrożnienie rynien.
 • Aplikacja środka powierzchniowo czynnego, który neutralizuje wrośnięte algi, mchy, grzyby, porosty oraz sadzę – jeżeli powierzchnia tego wymaga.
 • Usunięcie zabrudzeń za pomocą myjki wysokociśnieniowej.
 • Usunięcie ognisk korozji lub aplikacja środka antykorozyjnego (w przypadku dachów blaszanych).
 • Wymiana uszkodzonych dachówek (w przypadku dachów pokrytych dachówką).
 • Montaż osłon malarskich.
 • Aplikacja gruntu – w przypadku nasiąkliwych powierzchni.
 • Naniesienie warstwy farby podkładowej.
 • Naniesienie warstwy farby nawierzchniowej.
 • Demontaż osłon malarskich.
 • Sprzątanie w miejscu pracy.
   

 

KONTAKT

GRUPA BEKERFARB 

 • Piotr Bekier
 • NIP: 9271847954
 • Tel.: +48 501 288 094
 • Email: info@grupabekerfarb.pl
 • POZNAŃ
 • os. Oświecenia 74
  61-209 Poznań
 • ŚWIEBODZIN
 • Jordanowo 11a
  66-200 Świebodzin
WYPEŁNIJ FORMULARZ DO WYCENY
Wgraj zdjęcie lub dokumentacje techniczną
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez GRUPA BEKERFARB Piotr Bekier podanych danych w celach marketingowych własnych produktów i usług oraz produktów i usług zaufanych partnerów oraz podwykonawców firmy, wysłania oferty cenowej, zawarcia oraz prawidłowego wykonania umowy, a także dla monitorowania ruchu na stronie internetowej firmy. (Czytaj więcej)